30/10/2015 – 01/11/2015

North Beach Results

Day 1 – Friday 30 October

Place. Name.               Birth Year. School.    Performance.
*New Club Record

Friday 30/10/2015
Event 5 Girls Shot Put 3kg U14

Finals                                                         
6 Moore, Caitlin            02 ST MARKS ACS             9.52m

Event 9 Girls High Jump U14

Finals                                                         
2 Richards, Leah            02 ST MARYS ANG             1.55m

Event 17 Boys Triple Jump U18

Finals                                                               
3 Kopp, Adam                99 DUNCRAIG SEN            11.94m   1.3

Event 20 Girls 100 Meter Dash U14

Preliminaries                                                           
11 Samuels, Luka             03 ST. JOHN'S S             13.68  -0.7  3
15 Moore, Caitlin            02 ST MARKS ACS             13.83  -1.6  1

Event 22 Girls 100 Meter Dash U16

Preliminaries                                                           
13 Robinson, Ellen           01 JOHN XXIII               13.65  -0.7  1

Event 24 Girls 100 Meter Dash U18

Preliminaries                                                           
13 Liddell, Bree             99 BELRIDGE SEC             13.54  -0.6  1

Event 25 Boys 100 Meter Dash U18

Preliminaries                                                           
10 Cruickshank, Daniel       99 ST STEPHENS              11.69  +0.0  2
14 Kopp, Adam                99 DUNCRAIG SEN             11.96  +0.0  1
19 Robinson, Luke            98 JOHN XXIII               12.27  -0.9  3
22 Sanzone, Mitchell         99 SACRED HEART             12.82  +0.0  2

Event 36 Girls 200 Meter Hurdles 76cm U16

Finals                                                               
3 Sundquist, Sarah          00 SACRED HEART             J0.01   NWI

Event 45 Boys 100 Meter Dash U16

Finals                                                               
4 Pelser, Adriaan           00 HOME SCHOOL              11.4h  -1.7
6 Ranalli, Luke             00 JOHN XXIII               12.97 

Day 2 – Saturday 31st October

Saturday 31/10/2015

Girls 400 Meter Dash U16

Heat 2 Preliminaries
2 332 Whitbread, Hannah 01 SACRED HEART 1:00.88Q
Section 1 Finals
1 332 Whitbread, Hannah 01 SACRED HEART 58.10

Girls 90 Meter Hurdles 76cm U16

Heat 2 Preliminaries Wind: NWI
1 295 Sundquist, Sarah 00 SACRED HEART 13.75Q 
2 256 Richards, Leah 02 ST MARYS ANG 13.86Q
Section 1 Finals Wind: 1.2 
3 256 Richards, Leah 02 ST MARYS ANG 13.72 
7 295 Sundquist, Sarah 00 SACRED HEART 15.61

Girls 100 Meter Hurdles 76cm U18

Section 1 Wind: 1.6 
2 190 Liddell, Bree 99 BELRIDGE SEC 15.21*

Girls Long Jump U14

3 256 Richards, Leah 02 ST MARYS ANG 5.22m 2.1

Girls Discus Throw 1kg U14

2 498 Moore, Caitlin 02 ST MARKS ACS 29.79m

Boys 100 Meter Hurdles 84cm U16

Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1 233 Pelser, Adriaan 00 HOME SCHOOL 13.32Q*
Section 1 Finals Wind: 1.5 
1 233 Pelser, Adriaan 00 HOME SCHOOL 13.19*

Boys High Jump U18

Flight 1 
1 298 Tassicker, Mitchell 99 JOHN XXIII 2.00m*

Boys Long Jump U18

3 178 Kopp, Adam 99 DUNCRAIG SEN 6.36m 3.4

Boys Long Jump U16

7 535 Ranalli, Luke 00 JOHN XXIII 5.58m 1.1 

Boys High Jump U14

Flight 1 
2 164 Johnson, Kellen 02 HALE SCHOOL 1.65m

Day 3 – Sunday 1st November

Sunday 01/11/2015

Boys 200 Metre Sprint U16

Heat 1 Preliminaries Wind: -0.6
2 233 Pelser, Adriaan 00 HOME SCHOOL 24.09q 
Heat 3 Preliminaries Wind: -0.3
5 535 Ranalli, Luke 00 JOHN XXIII 26.25 
Section 1 Finals Wind: 0.2 
8 233 Pelser, Adriaan 00 HOME SCHOOL 23.98

Boys 200 Metre Sprint U18

Heat 1 Preliminaries Wind: -1.3
3 178 Kopp, Adam 99 DUNCRAIG SEN 23.76
5 260 Robinson, Luke 98 JOHN XXIII 25.46
6 273 Sanzone, Mitchell 99 SACRED HEART 25.65
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.4
3 98 Cruickshank, Daniel 99 ST STEPHENS 23.48q
Heat 3 Preliminaries Wind: -0.3
3 298 Tassicker, Mitchell 99 JOHN XXIII 23.43q
Section 1 Finals Wind: -0.3
5 98 Cruickshank, Daniel 99 ST STEPHENS 22.96
8 298 Tassicker, Mitchell 99 JOHN XXIII 23.35

Boys 400 Metre Sprint U18

Heat 1 Preliminaries
6 273 Sanzone, Mitchell 99 SACRED HEART 59.82

Girls 200 Metre Sprint U16

Heat 1 Preliminaries Wind: -1.0
 1 332 Whitbread, Hannah 01 SACRED HEART 27.37Q 
 
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.2
 5 295 Sundquist, Sarah 00 SACRED HEART 27.31 
 8 545 Robinson, Ellen 01 JOHN XXIII 28.65
Section 1 Finals Wind: 0.4 
1 332 Whitbread, Hannah 01 SACRED HEART 25.89 

Girls Long Jump U16

19 545 Robinson, Ellen 01 JOHN XXIII 4.21m 0.4 

Girls Triple Jump U18

4 190 Liddell, Bree 99 BELRIDGE SEC 10.31m -0.3

Girls 200 Metre Sprint U14

Heat 2 Preliminaries Wind: -0.2
5 548 Samuels, Luka 03 ST. JOHN'S S 28.16 

Girls Triple Jump U14

4 256 Richards, Leah 02 ST MARYS ANG 10.13m 2.0